Zabawa, zabawa

 (link otworzy duże zdjęcie)

W sobotę – 25 lipca 2020 roku na Kompleksie sportowo-rekreacyjnym w Prostkach odbyło się „Prostkowskie Kino Plenerowe”. Podczas wydarzenia zostały wyświetlone trzy projekcje filmowe: „Agent Kot”, „Serce do walki”,  „Zabawa, zabawa” – filmy skierowane do różnych grup wiekowych. Tego dnia odbyła się również premiera spotu reklamującego nowe logo promocyjne Gminy Prostki „Prostki bez granic”. Logo jest efektem wielomiesięcznej pracy zespołu do spraw promocji gminy, a hasło „Prostki bez granic” świadczy o naszej otwartości i braku ograniczeń w działaniu na różnych obszarach tj. przedsiębiorczości, kultury, turystyki, sportu, profilaktyki i wielu innych…

Sobotniego wieczoru pogoda sprzyjała odpoczynkowi na otwartej przestrzeni Kompleksu sportowo-rekreacyjnego nad rzeką Ełk. Mieszkańcy relaksowali się oglądając kino na dużym ekranie, leżąc na leżakach i kocach, podjadając popcorn,  pyszną watę cukrową od #SocialCafe, słodkości oraz gorące kiełbaski przygotowane dzięki inicjatywie mieszkańców gminy, z których dochód ze sprzedaży został przeznaczony na rzecz Hani Poczobut chorej na SMA. Kwota 536,25 zasiliła konto #haniapoczobut.

Wydarzenie sfinansowano z budżetu Gminy Prostki ze środków na realizację działań profilaktycznych. Event łączył w sobie to co przyjemne oraz pożyteczne, a także niezwykle istotne. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję spędzić czas wolny w sposób inny, niż ten który narzuca codzienność. Wystąpienie Pana Radosława Ciechalskiego – terapeuty uzależnień, dyżurującego w punkcie konsultacyjno-informacyjnym Urzędu Gminy Prostki niosło informację o tym, że każdego z nas może dotknąć problem uzależnienia lub współuzależnienia, ale są instytucje oraz osoby, które pomagają znaleźć rozwiązanie w trudnych sytuacjach.

Bardzo dziękuję wszystkim realizatorom oraz współorganizatorom wydarzenia dzięki którym „Prostkowskie Kino Plenerowe”  było miejscem dobrej energii.

Dziękuję uczestnikom wydarzenia za przybycie i obecność,  mieszkańcom gminy za podjęcie oddolnej inicjatywy na rzecz Hani Poczobut: szczególnie Pani Katarzynie Żabińskiej, Pani Arlecie Ekstowicz i Pani Helenie Penkiewicz. Serdeczne podziekowania kieruję do  młodzieży za pomoc w pompowaniu baloników z logo promocyjnym gminy.  #SocialCafe za watę cukrową, do której prowadziły długie kolejki oraz za finansowe wsparcie dla Hanię. Dziękuję pracownikom Urzędu Gminy odpowiedzialnym za logistykę wydarzenia oraz pracownikom Biura Obsługi Ekonomicznej Szkół za zorganizowanie transportu autobusowego na wydarzenie.  Panu Radosławowi Ciechalskiemu – terapeucie uzależnień, dziękuję za otwartość na pomoc drugiemu człowiekowi, natomiast firmie ochroniarskiej S.E.O.M, dziękuję bardzo  za to że czuliśmy się bezpiecznie mimo późnej pory. Dziękuję  firmie  WAZA Studio za obsługę techniczną wydarzenia, dzięki którym wizja i fonia doskonale współgrały.

 

Opublikowano: 29 lipca 2020 11:45

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 239

Gmina Prostki

Realizacja: IDcom.pl