Koncert Kameralny „Przywrócone Brzmienie”

 (link otworzy duże zdjęcie)

W piątek 3 lipca b.r. w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Ostrymkole  odbył się koncert organowy „Przywrócone Brzmienie”, który oficjalne zakończył prace remontowe i restauratorskie zabytkowych organów i tym samym dał początek nowemu rozdziałowi w historii ostrokolskiego kościoła. Różnorodność brzmienia zabytkowego instrumentu wspaniale zaprezentował Pan Sebastian Adamczyk – utytułowany organista, miłośnik i popularyzator  muzyki organowej i klawesynowej. W niezapomnianą podróż po Baroku i początkach Klasycyzmu zaprosiła słuchaczy Pani Elżbieta Adamczyk prowadząca piątkowe wydarzenie muzyczne.   

Koncert był wyjątkowym przeżyciem artystycznym, co potwierdziły owacje i gratulacje złożone na ręce wykonawców. Radość z przywrócenia brzmienia nieczynnym od wielu lat organom wyraził Wójt Gminy Prostki Rafał Wilczewski, który podziękował Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Nasze Prostki”  Helenie Penkiewicz za organizację kolejnego koncertu kameralnego w Ostrymkole  oraz Monice Niedzielewskiej za pracę przy realizacji projektu, w ramach którego zostały wyremontowane ostrokolskie organy.

Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne, wydarzenie miało formułę online. Zapraszamy do wysłuchania koncertu, który  jest dostępny na stronie:  https://facebook.com/

Inicjatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nasze Prostki”  w partnerstwie z Gminą Prostki oraz Parafią Rzymskokatolicką pw. Św. Antoniego z Padwy w Prostkach. Organizatorzy serdecznie dziękują wykonawcom oraz wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie koncertu zorganizowanego w ramach projektu: „Przywrócone brzmienie”, dofinansowanego ze środków budżetu Gminy Prostki w ramach otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań własnych gminy Prostki w roku 2020.

Opublikowano: 07 lipca 2020 12:23

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 295

Gmina Prostki

Realizacja: IDcom.pl