Zakończenie roku szkolnego

 (link otworzy duże zdjęcie)

Kolejny rok szkolny 2019/2020 przechodzi do historii i zapamiętamy go na długo. Nauka bez kontaktu z rówieśnikami, ze szkołą – jeszcze do niedawna wprost nie do wyobrażenia. A jednak życie napisało niesamowity scenariusz. Wszystko co było prozaiczne, zaplanowane legło w gruzach. Na kilka miesięcy trzeba było  zmienić  swoje czynności, przyzwyczajenia i dostosować do realiów, jakie wprowadził covid-19.

Praca zdalna – nowe wyzwanie dla dyrektorów szkół i nauczycieli. W ślad za tym nauka zdalna dla uczniów i trudne zadanie dla rodziców, którzy musieli włączyć się w ten,  jakże trudny proces. Nie było łatwo, stąd osiągnięte duże i małe sukcesy niezmiernie cieszą.

Szkoda, że nie możemy osobiście spotkać się jak to było w tradycji, pogratulować zwycięzcom pięknych wyników w nauce, sporcie i innych dziedzinach, za niesamowite  uroczystości przygotowane w sposób perfekcyjny i z wielkim zaangażowaniem.  Złożyć życzenia spokojnych, szczęśliwych, a nade wszystko bezpiecznych wakacji na uroczystym zakończeniu roku szkolnego…
Cóż, pozostaje mieć nadzieję, że jeszcze będzie normalnie i pięknie, a zdobyte  doświadczenia umocnią nas i uwrażliwią.

Teraz spora dawka pozytywnych wieści. Za wyniki w nauce, sporcie, osiągnięcia artystyczne oraz wzorowe, bardzo dobre i dobre zachowanie uczniowie, a jest ich 68 w Gminie Prostki: 

- 45 to uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach;

- 16 uczniowie Szkoły Podstawowej im.  Ks. Bpa Edwarda Samsela w Wiśniowie Ełckim;

- 7 uczniowie Szkoły Podstawowej w Rożyńsku Wielkim;

otrzymają stypendia Wójta Gminy Prostki - Rafała Wilczewskiego. Mamy nadzieję, że będzie to zachętą,  inspiracją do tego, że warto pracować w każdych warunkach, aby być docenionym i mieć marzenia, które się spełniają.

A oto uczniowie z najwyższymi wynikami w nauce:

- Sobolewska Natalia klasa VII Szkoły Podstawowej im. Ks. Bpa Edwarda Samsela w Wiśniowie Ełckim,

- Alicja Dylewska klasa VIII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach,

- Dominika Drągowska klasa V Szkoły Podstawowej w Rożyńsku Wielkim.

Łączna kwota przeznaczona na wypłatę stypendium to 11.250 zł.

Z uwagi na zaistniałą sytuację i w trosce o bezpieczeństwo uczniów stypendia wpłyną na konta bankowe wskazane przez rodziców i prawnych opiekunów.

Na ręce Dyrektorów placówek oświatowych,  składam podziękowania za bardzo trudny rok, za odpowiedzialną pracę i postawę nauczycieli oraz pracowników obsługi. Życzę dużo zdrowia, słońca i wypoczynku, który pozwoli bezpiecznie wrócić, miejmy nadzieję do szkół 1 września 2020 roku. Niech będzie to dla uczniów czas zabawy, odpoczynku, ale i refleksji, zatrzymania się i zauważenia obok siebie drugiego człowieka.   

 z poważaniem

Wójt Gminy Prostki

Rafał Wilczewski

                                         

Opublikowano: 25 czerwca 2020 13:37

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 149

Gmina Prostki

Realizacja: IDcom.pl