Informacja o prowadzonych pracach projektowych budowy światłowodowych linii kablowych na terenie gminy

Informujemy, że Gmina Prostki objęta jest rządowym Programem Operacyjnym Polska Cyfrowa (POPC). Założeniem tego programu jest wzmocnienie cyfrowych fundamentów rozwoju kraju i likwidacja obszarów, w których nie ma dostępu do bardzo szybkiego Internetu.

W związku z tym pracownicy firmy Iris Telecommunication Poland Sp. Z o.o. odwiedzają obecnie mieszkańców gminy w miejscowości BOGUSZE, KATARZYNOWO, KOPIJKI, OSTRYKÓŁ, PROSTKI, ROŻYŃSK WIELKI, WIŚNIOWO EŁCKIE w związku z prowadzonymi pracami projektowymi budowy światłowodowych linii kablowych na terenie gminy.

Pragniemy podkreślić, że podpisywane przez właścicieli posesji umowy o dostęp do nieruchomości, nie oznaczają automatycznego korzystania przez nich z usług telekomunikacyjnych – usługi takie będą w przyszłości oferowane przez operatorów tych usług (w tym lokalnych), wykorzystujących wybudowaną w ten sposób nowoczesną infrastrukturę światłowodową.

Umowa o dostęp do nieruchomości odnosi się jedynie do wyrażenia zgody przez jej właściciela na przewieszenie kabla światłowodowego nad działką lub ułożenie kabla doziemnego, w zakresie wskazanym w umowie oraz pokazanym na szkicu, będącym załącznikiem do tej umowy.

Dostęp do nieruchomości będzie realizowany przez operatora projektowanej infrastruktury, wyłącznie na potrzeby instalacji telekomunikacyjnych linii światłowodowych oraz w przypadku konieczności usunięcia ich awarii.

Właściciele nieruchomości nie ponoszą żadnych kosztów związanych z podpisywaną umową.

Z poważaniem
Monika Bohdanowicz

Opublikowano: 01 czerwca 2020 14:49

Kategoria: Aktualności

Załączniki:

List informacyjny [116.03 KB]

Plakat informacyjny [223.47 KB]

Wyświetleń: 149

Gmina Prostki

Realizacja: IDcom.pl