Ełcka Zmarzlina 2020

 (link otworzy duże zdjęcie)

W piątkowy wieczór 3 stycznia 2020 roku, gościliśmy zawodników maratonu Ełcka Zmarzlina 2020. Grupa 70 mężczyzn i kobiet  pod czujnym okiem organizatorów wystartowała w 100 km. marsz na orientację, po zakątkach Gminy Prostki i powiatu ełckiego. Na starcie uczestników powitał Wójt Gminy Prostki Rafał Wilczewski oraz Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz, który brał czynny udział w zmarzlinie. Włodarze życzyli uczestnikom powodzenia na trasie oraz sportowej rywalizacji.   
Celem maratonu było sprawdzenie granic własnej wytrzymałości i odporności psychicznej, prezentacja walorów krajoznawczych Mazur, Powiatu, Miasta Ełku oraz propagowanie turystyki pieszej i aktywnego wypoczynku.

Zawody rozgrywane były na trzech dystansach: 100, 50 i 25 km. Uczestników obowiązywały  limity czasowe na pokonanie dystansów. Dystans na 100 i 50 km  miał start w Prostkach na kompleksie turystyczno-sportowo-rekreacyjnym. Zawodnicy o miejscu startu dowiadują się tuż przed startem, dlatego jako partnerzy wydarzenia nie mogliśmy wcześniej zaprosić mieszkańców do kibicowania na starcie.

Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku w partnerstwie z wieloma podmiotami w tym także z Gminą Prostki. Zawodnikom ufundowaliśmy podgrzewacze do rąk, które oprócz dłoni miały rozgrzewać serca do sportowej rywalizacji.

 Link do wyników  http://mosir.elk.pl/imprezy/elcka-zmarzlina-2020/

Opublikowano: 10 stycznia 2020 11:28

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 302

Gmina Prostki

Realizacja: IDcom.pl