Rodzinne ściganie z Gwiazdą Północy

 (link otworzy duże zdjęcie)

Miłośnicy rowerów czekali na to wydarzenie przez cały rok. Już 18 sierpnia w niedzielę w Prostkach odbędzie się maraton kolarstwa górskiego i dziecięce zawody rowerowe. Do startu zaprasza kolarski mistrz Polski Cezary Zamana i wójt gminy Rafał Wilczewski.

 Niedzielna impreza przeznaczona jest dla szerokiego grona pasjonatów sportu. Udział w niej wziąć mogą zarówno młodzi jak i starsi zawodnicy, ci początkujący, jak i ci już bardziej zaprawieni. Dla nich wszystkich Cezary Zamana wraz z grupą MTB Team Prostki przygotował kilka tras, różniących się między sobą długością i stopniem trudności.

Na młodzież czeka dystans Hobby (6 kilometrów), dla jeżdżących rekreacyjnie, a także kobiet i seniorów stworzono dystans Fit (20 km), a dla tych, którzy mają ochotę pokonać niełatwe przeszkody i stawić czoła wymagającej trasie, powinni ruszyć na dystans ½ Pro (45 km). Nad każdym z wariantów Cezary Zamana czuwał osobiście, wykorzystując swój sportowy zmysł i 15-letnie doświadczenie współpracy z szefem kolarskiej szkółki Darkiem Gajdzińskim przy organizacji zawodów. Głównym terenem rywalizacji będą okoliczne lasy, kryjące specjalnie przygotowane OS-y, które urozmaicą jazdę i nikomu nie pozwolą się nudzić.

 Biuro zawodów, start i meta znajdować się będą na kameralnym, pięknie położonym Stadionie Leśnym. To tam będzie można zregenerować swoje siły po przejechanym maratonie, umyć rower i podzielić się z najbliższymi wrażeniami z pokonanej trasy i całej niesamowitej czterodniowej etapówki. Odbędą się tam też dziecięce animacje, będzie można spróbować swych sił w różnych konkurencjach sportowych, zapoznać się z ofertą stoisk wystawienniczych lokalnych producentów, a także obejrzeć pokaz Akademii Małego Piłkarza Prostki.

 To także na Stadionie Leśnym odbędą się darmowe dziecięce zawody Gwiazdka Północy. Dla maluchów przygotowano bezpieczne trasy. Mali zawodnicy będą startować z podziałem na wiek i płeć, by rywalizacja przebiegała sprawiedliwie i dostarczyła wszystkim jak najwięcej emocji.

 Zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci start w zawodach jest darmowy. Za darmo wystartują również zawodnicy do 13. roku życia wybierający dystans Hobby (wystarczy pokazać legitymację szkolną). Zapisy odbywają się internetowo lub bezpośrednio w biurze zawodów 18 sierpnia. Wszystkie szczegóły dotyczące profilu tras, ich długości oraz przyszykowanych atrakcji można znaleźć na stronie gwiazda.zamanagroup.pl

 Patronat nad imprezą objął wójt gminy Prostki Rafał Wilczewski. Tereny na zawody zostały udostępnione dzięki współpracy z Nadleśnictwem Ełk.

 Zawody w Prostkach są zwieńczeniem czterodniowej rywalizacji w ramach Gwiazdy Północy. Wcześniejsze etapy odbędą się w Ełku (15 i 16 sierpnia) oraz w Starych Juchach (17 sierpnia).

 PROGRAM

  • 9.00 - 11.30 - zapisy w Biurze Zawodów
  • 10.20 - start dystansu Hobby
  • 11.40 - start dystansu ½ Pro
  • 12.00 – start dystansu Fit
  • 13.30 - dekoracja IV etapu Gwiazdy Północy
  • 14:30 - dekoracja generalna Gwiazdy Północy 2019

 PROGRAM ZAWODÓW GWIAZDKA PÓŁNOCY DLA DZIECI DO LAT 6

• 10.00 - 11.30 - zapisy w biurze zawodów

• 12.05 - start zawodów

• 13.00 - odbiór pamiątkowych dyplomów w biurze zawodów

Opublikowano: 07 sierpnia 2019 09:36

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 502

Gmina Prostki

Realizacja: IDcom-jst.pl