Dzień Strażaka

 (link otworzy duże zdjęcie)

Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił.
/Modlitwa strażaka/

Dzień Strażaka w Polsce obchodzony  jest 4 maja, w dniu wspomnienia w kościele katolickim Świętego Floriana - Patrona Strażaków.   W sobotę 4 maja 2019 r. o godz. 12:00 w kościele pw. Matki Boskiej  Gromnicznej w Wiśniowie Ełckim, mszą świętą w intencji strażaków i ich rodzin, rozpoczęliśmy   obchody święta strażaka. W uroczystościach  uczestniczyli zaproszeni goście, Marek  Chojnowski – Przewodniczący Zarządu Powiatu Ełckiego, Wójt Gminy Prostki – Rafał Wilczewski oraz Komendant Powiatowy  Państwowej Straży Pożarnej w Ełku - bryg. Marek Markowski. Oczywiście najważniejsi tego dnia byli strażacy ochotnicy, którzy stawili się wraz z pocztami sztandarowymi na wspomniane uroczystości. Byli to druhowie i druhny z jednostek działających na terenie gminy Prostki min. OSP Bobry, OSP Długosze, OSP Krzywe, OSP Prostki oraz gospodarz tegorocznych uroczystości - OSP Wiśniowo Ełckie.

Po zakończonej eucharystii uczestnicy przemaszerowali na plac przy remizie, by świętować z przybyłymi  gośćmi. Wójt Gminy Rafał Wilczewski złożył podziękowania  strażakom ochotnikom  za poświecenie, trud i duże zaangażowanie podczas działań ratowniczo- gaśniczych.

Podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Strażaka, które odbyły się 4 maja 2019 roku w Stoczku Klasztornym, wyróżnienie w plebiscycie na "Strażaka Roku 2019", odebrał   druh Krzysztofowi  Fiedorowicz z OSP Prostki. Gratulujemy i życzymy druhowi oraz wszystkim naszym Strażakom  pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym.

Opublikowano: 13 maja 2019 07:55

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 306

Gmina Prostki

Realizacja: IDcom-jst.pl