Samorządowy Dzień Sołtysa

 (link otworzy duże zdjęcie)

29 marca 2019 r w Ostródzie, podczas obchodów Samorządowego Dnia Sołtysa, Marszałek Województwa Gustaw Marek Brzezin, wręczył podziękowania 100 sołtysom z terenu Warmii i Mazur.

- Sołtysowanie to głównie praca społeczna, za którą zapłatą jest zaufanie mieszkańców i zdobyty szacunek środowiska – mówił podczas spotkania marszałek Gustaw Marek Brzezin. - To dużo, jednak praca sołtysa, jak każda praca, powinna być wynagradzana. Nie od dziś mówimy o tym, że konieczne są takie zmiany w ustawie o samorządzie gminnym, które odpowiednio docenią i wzmocnią sołtysa, sołectwo, sołtysa i rady sołeckie.

Podczas uroczystości w Ostródzie, podziękowania za dotychczasową pracę otrzymała Pani Anna Pijanowska - Sołtys Sołectwa Miłusze z Gminy Prostki. Pani Pijanowska pełni funkcję sołtysa już czwartą kadencję. Pani Sołtys za dotychczasowe działania a przede wszystkim aktywizację mieszkańców została zgłoszona do wyróżnienia przez Wójta Gminy Prostki oraz Radę Gminy Prostki.

- Dziękuję wszystkim za gratulacje. Jest mi niezmiernie miło, że zostało dostrzeżone moje zaangażowanie na rzecz poprawy życia mieszkańców – powiedziała Anna Pijanowska. Najbardziej jednak dziękuję mieszkańcom Miłusz oraz ludziom, którzy mnie wspierają. To też Wasz sukces, ponieważ sama nie zrealizowałabym zamierzonych przedsięwzięć.

W imieniu własnym i Rady Gminy Prostki, dziękuję Pani Sołtys za pracę na rzecz rozwoju lokalnego, aktywizację społeczności, pozyskiwanie środków zewnętrznych i dotychczasowe działania – powiedział Wójt Gminy Prostki. Jednocześnie dziękuję obecnym sołtysom, oraz tym z poprzedniej kadencji, za pracę i zaangażowanie na rzecz rozwoju gminy. Życzę wiele satysfakcji i radości z pełnienia funkcji sołtysa.

W uroczystych obchodach Samorządowego Dnia sołtysa w Ostródzie, uczestniczyli Wójt Gminy Prostki – Rafał Wilczewski, Sołtys Sołectwa Miłusze Pani Anna Pijanowska oraz Sołtys Sołectwa Marchewki Pani Jolanta Komosińska - Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Prostki.

Opublikowano: 01 kwietnia 2019 17:24

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 448

Gmina Prostki

Realizacja: IDcom.pl