Prostkowskie Kolędowanie

 (link otworzy duże zdjęcie)

W sobotnie popołudnie 2 lutego, w Domu Spotkań z Kulturą w Prostkach zebrali się miłośnicy kolęd i pastorałek, którzy poprzez liczne uczestnictwo udowodnili, że tradycja śpiewania kolęd nie zanika. Lubimy śpiewać w domu, w kościele oraz na różnych wydarzeniach, gdy tylko pojawi się ku temu okazja.

Taką sposobność mieli mieszkańcy gminy i powiatu podczas Prostkowskiego kolędowania. Swoje zdolności wokalne zaprezentowało spore grono wykonawców. Niewątpliwie największe emocje wzbudził występ grupy teatralnej „Teraz My”. Wspaniały głos wokalistki Ani Śledziewskiej przy akompaniamencie dzwonków, na których grali: Dominika Witczak, Magdalena Jeglińska, Tomasz Waś, Piotr Kupiecki, Patryk Strzecki, pod opieką instruktorek Agnieszki Kamińskiej i Mileny Koda. Swoim występem jak również pozytywną energią złamali serca wielu odbiorców. Od nich powinniśmy uczyć się radości, uśmiechu, życzliwości.

Koleją grupą, która rozśpiewała zebranych były „Wisienki”. Grupa pochodzi z Wiśniowa Ełckiego, i występuje od kilku lat na gminnych uroczystościach, w ostatnim czasie wyjeżdża na pokazy i występy zespołów w regionie, gdzie zdobywa liczne nagrody i wyróżnienia.

Pięknych kolęd i utworów wysłuchaliśmy w wykonaniu duetów. Panowie Andrzej Maciorowski i Grzegorz Kacperski na wstępie wykonali utwory Pawła Orkisza, krakowskiego poety i barda. „Kolęda miłości” wprowadziła zebranych w nastrój refleksji i zadumy, za co publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Dwie młode uczennice Szkoły Podstawowej w Prostkach, Julia Niedzielewska i Dominika Rogińska po raz kolejny udowodniły, ze w młodzieży leży ogromny potencjał, który należy odpowiednio wykorzystać. Wspaniałe głosy napełniły całą salę dobrymi emocjami, przekaz jaki wybrzmiał w utworach powinniśmy wziąć głęboko do serca, np. aby święta w nas, trwały cały rok, a rozpędzony tłum częściej zwalniał i cieszył się chwilą.

W sobotni wieczór, pod strzechą Domu Spotkań z Kulturą słychać było śpiew solistów, którzy wypełnili przestrzeń anielskimi dźwiękami. Nikola Kondratowicz po raz kolejny pokazała swój talent wykonując kolędę „Nie było miejsca dla Ciebie” oraz piosenkę świąteczną „Pierwsza gwiazdka”. Inga Kwiatkowska w swoim występie zaprezentowała nieco inne wykonanie kolędy „Przybieżeli do Betlejem, pokazała nowe spojrzenie na tradycyjne wykonywanie, co bardzo spodobało się publiczności.

Dopełnieniem wieczoru był występ Wójta Gminy Prostki, który zaskoczył zebranych i śpiewająco podsumował wieczór, wykonując piosenkę Jeremiego Przybory „Na całej połaci śnieg” oraz „Mario czy już wiesz”.

Zwieńczeniem wieczoru było wspólne kolędowanie przy kawie i ciastku. Śpiewającym towarzyszył akordeonista Pan Wiesław Łosiewicz z Ełku. W świątecznej atmosferze wśród pięknych witraży, duch świąt Bożego Narodzenia unosił się w powietrzu. Prostkowskie kolędowanie zorganizowane zostało przez Gminę Prostki w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych „Nasze Prostki”.

Opublikowano: 08 lutego 2019 08:51

Kategoria: Aktualności

Prostkowskie kolędowanie - 02 luty 2019 r.

Wyświetleń: 444

Gmina Prostki

Realizacja: IDcom-jst.pl