Dziewiąta edycja programu Działaj Lokalnie zakończona!

 (link otworzy duże zdjęcie)

 

18 grudnia w Miejskiej Bibliotece w Ełku, odbyło się podsumowanie tegorocznej edycji programu Działaj Lokalnie. W trakcie gali wyróżnieni i nagrodzeni zostali uczestnicy konkursu „Opowiedz…”.

Podsumowanie IX edycji programu, było okazją do podziękowania przedstawicielom samorządu, za wspieranie. Podziękowanie wręczyli koordynatorzy Ośrodka Działaj Lokalnie w Ełku, Iwona Olkowicz i Paweł Wilk.

Wójt Gminy Prostki Rafał Wilczewski odbierając podziękowanie, wyraził swoje uznanie stowarzyszeniom i grupom nieformalnym z gminy Prostki za podejmowane inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności. Dodał również, że dzięki takim działaniom, budowane i wzmacniane są więzi między mieszkańcami, co w efekcie przekłada się na większe zaangażowanie do działania na rzecz lokalnych społeczności..

W konkursie „Opowiedz…” Towarzystwo Miłośników Ziemi Rożyńskiej z Rożyńska Wielkiego otrzymało wyróżnienie za film promujący projekt „Igrzyska gier i zabaw – wygraj swoje marzenia”, który był skierowany do dzieci i młodzieży z ternu gminy Prostki. Wyróżnienie w zastępstwie nieobecnej Prezes Emilii Drągowskiej odebrał Wójt Pan Rafał Wilczewski oraz Helena Penkiewicz Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Nasze Prostki”, które wspiera grupy nieformalne i prowadzi wiele działań skierowanych do mieszkańców Gminy.

Kolejna edycja programu Działaj Lokalnie już wiosną 2019 roku, zachęcamy lokalne stowarzyszenia i grupy nieformalne do składania wniosków w konkursie i realizowania swoich pomysłów, które przyczynią się do budowania dobra wspólnego.

„Działaj Lokalnie”. jest to ogólnopolski program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, w którym dotacje przyznawane są na poziomie lokalnym. Możliwe jest to dzięki współpracy z partnerami programu, którym jest także gmina Prostki – siecią Ośrodków „Działaj Lokalnie” . Od 2010 roku Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych „STOPA” jednym z kilkudziesięciu Ośrodków Działaj Lokalnie, które min. w Powiecie Ełckim poprzez ogłoszone konkursy przyczynia się do aktywizowania lokalnych społeczności wokół różnych celów o charakterze dobra wspólnego.

Opublikowano: 24 grudnia 2018 11:25

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 372

Gmina Prostki

Realizacja: IDcom-jst.pl