Senioralne "Andrzejki"

 (link otworzy duże zdjęcie)

Po raz kolejny słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Prostkach przełamali stereotypy i pokazali, że nuda i bezczynność to dla nich pojęcia dawno zapomniane. W poniedziałkowe popołudnie spotkali się by wspólnie spędzić wieczór andrzejkowy. Spotkanie w takiej formie, to nie tylko dobra zabawa i miło spędzony czas, to przede wszystkim trwalsze relacje pomiędzy uczestnikami, wymiana doświadczeń, pokonywanie własnych słabości.

Do wspólnej zabawy zaproszony został pan Rafał Wilczewski- Wójt Gminy Prostki, który powitał zebranych uczestników i życzył miłej zabawy. Podziękował seniorom za ich aktywność i uczestnictwo w wydarzeniach i działaniach projektowych. - poprzez włączanie się w działania społeczne, dajecie przykład młodemu pokoleniu, stajecie się wzorem do naśladowania, dodał na zakończenie.

Podczas wieczoru, oprócz zabawy tanecznej odbyło się wiele gier i zabaw związanych z andrzejkowymi zwyczajami. Było lanie wosku, wróżenie z obierek jak również tradycyjnie przepowiadanie przyszłości. Dużo śmiechu wzbudził pokaz mody w wykonaniu Pań, które zaprezentowały stroje na kolejny bal karnawałowy, tym samym pokonując swoją nieśmiałość do wystąpień publicznych.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Sport w każdym wieku”, realizowanym przez Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych „STOPA”, we współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Prostkach i Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych „Nasze Prostki”.

Opublikowano: 28 listopada 2018 10:35

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 580

Gmina Prostki

Realizacja: IDcom-jst.pl