Biuletyn Fundacji Wspomagania Wsi - październik 2018

 (link otworzy duże zdjęcie)

Mądrzy Cyfrowi. Projekt dla uczniów szkół podstawowych
Trwa rejestracja do programu MĄDRZY CYFROWI. Zapraszamy do udziału szkoły, biblioteki, gminne ośrodki kultury i inne placówki, które organizują czas wolny w okresie ferii zimowych 2019 roku dla młodzieży w wieku 12-13 lat (6-7 klasa). Celem projektu jest edukacja uczniów w zakresie wartości połączona z podnoszeniem ich kompetencji cyfrowych i rozwijaniem postaw odpowiedzialności społecznej.
Więcej szczegółów na stronie. Zapraszamy!

Weź udział w konkursie I Know America i wyjedź do USA
Do 5 listopada trwa rejestracja do I Know America 2019, konkursu wiedzy o Stanach Zjednoczonych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Na lauretów konkursu czekają cenne nagrody edukacyjne: trwająca miesiąc szkoła letnia na Purdue University w stanie Indiana w USA, staż w Amerykańskiej Izbie Handlowej oraz 5 indeksów na studia I stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwerstytetu Warszawskiego.
Więcej szczegółów na stronie. Zapraszamy!

Trwa nabór na darmowe warsztaty szkoleniowe dla organizacji
Zapraszamy przedstawicieli organizacji społecznych na warsztaty szkoleniowe "PROJEKT. I CO DALEJ?", który odbędzie się w dniach 15 - 18 listopada 2018 r. (zgłoszenia do 5 listopada) oraz " KOMUNIKACJA W SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ" zaplanowany na 6 – 9 grudnia 2018 r. (zgłoszenia do 19 listopada).
Więcej szczegółów na stronie. Zapraszamy!

Organizacje społeczne. To działa!
W Polsce działa ponad 100 tysięcy organizacji społecznych, które znacie jako stowarzyszenia i fundacje. Tworzą je ludzie, którzy chcą odpowiedzieć na potrzeby i rozwiązać problemy, którymi dotychczas nikt się nie zajął. Od ludzi słyszyliście, że jest inaczej? Zapraszamy na stronę i zapraszamy do udostępniania linka do niej innym osobom. Organizacje społeczne to my i Wy. Razem robimy mnóstwo dobrego. Nie bójmy się o tym mówić.
Więcej szczegółów na stronie. Zapraszamy!

Można zmienić swoją wieś? Można!
Najtrudniejszy jest pierwszy krok. Wójt mówi, że centrum wsi „to miejsce, które powinno łączyć ludzi”. Mieszkańcy też twierdzą, że można je przebudować tak, żeby było przyjaźniejsze. Dzięki pogłębionym konsultacjom społecznym władze i mieszkańcy gminy Dąbrowa (woj. kujawsko-pomorskie) mieli okazję spotkać się, skonfrontować swoje wizje i wspólnie zaplanować zmiany w miejscowości.
Zapraszamy do obejrzenia filmu!

Kiedy zrezygnować z prowadzenia firmy i jak zrobić to dobrze?
Otwarcie własnej firmy to dla wielu osób nowy rozdział życia zawodowego. Towarzyszy mu ekscytacja i śmiałe plany na przyszłość. Jednak każdy przedsiębiorca musi liczyć się z tym, że może stanąć przed trudną decyzją o zamknięciu czy zawieszeniu firmy. Najważniejsze, żeby dobrze się do tego przygotować i uniknąć błędów, które mogą spowodować przykre konsekwencje.
Zapraszamy do lektury!

Opublikowano: 30 października 2018 10:05

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 359

Gmina Prostki

Realizacja: IDcom-jst.pl