„Niechaj żyje Akademia, niech żyją profesorowie”

 (link otworzy duże zdjęcie)

Vivat Academia, vivant professores! – tymi słowami pieśni studenckiej rozbrzmiewały mury Domu Spotkań z Kulturą, 5 października 2018 r., gdzie po raz siódmy, odbyła się inauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy filia w Prostkach.

Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”, po którym Wójt Gminy Prostki – Mirosław Orłowski powitał zaproszonych gości. Wyraził on słowa uznania dla słuchaczy uniwersytetu za chęć i pracę nad rozwojem osobistym. Na ręce pani dziekan Wyższej Szkoły Gospodarki w Ełku złożył podziękowania za pomysł utworzenia UTW, który angażuje osoby starsze do aktywności i samorealizacji. Powiększające się grono słuchaczy świadczy o atrakcyjności oferty i potrzebie kontynuowania uniwersytetu. Jest to w dużej mierze zasługa pani Heleny Penkiewicz, koordynatorki UTW, która wkłada dużo pracy i czasu w przygotowaniu odpowiedniej oferty zajęć dla słuchaczy. Pan Wójt podziękował koordynatorowi za pracę i zaangażowanie na rzecz naszej społeczności. Poinformował również o tym, że od dzisiaj Dom Spotkań z Kultura staje się oficjalną siedzibą Uniwersytetu, gdzie słuchacze będą mogli w pełni realizować swoje marzenia związane z UTW.

Słuchacze po raz kolejny złożyli ślubowanie, po którym rozbrzmiała studencka pieśń hymniczna- „Gaudeamus igitur”. Oficjalna część wydarzenia zakończona została odczytaniem listu od Dziekana Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy - doc. dra inż. Cezarego Kościelaka. List odczytała Dziekan Wydziału Gospodarki Turystycznej w Ełku - Agnieszka Danielewicz.
Druga część inauguracji to wykład „ Złoty wiek przygranicza”, który poprowadził dr Stefan Marcinkiewicz, na co dzień pracujący na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie. Wydarzenie zakończyło się wysłuchaniem koncertu akordeonowego w wykonaniu Jerzego Ludwikowskiego, wieloletniego nauczyciela muzyki w ełckich szkołach. Pan Jerzy ukończył Wyższą Szkołę Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W krótkim koncercie mogliśmy wysłuchać wielu walców, walczyków i innych utworów muzycznych granych „na życzenie”.
Inauguracja odbyła się we współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych „Nasze Prostki”, które zapewniło słodki poczęstunek oraz występ muzyczny.

UWAGA ZMIANA MIEJSCA WYKŁADÓW. Chętnych, którzy chcieliby dołączyć do grona słuchaczy, serdecznie zapraszamy. Najbliższy wykład odbędzie się 18 października ( czwartek) o godz. 16:30 w Urzędzie Gminy Protki.

Helena Penkiewicz
Koordynator
Uniwersytetu Trzeciego Wieku
w Prostkach.


Opublikowano: 17 października 2018 08:10

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Załączniki:

Deklaracja [111.5 KB]

Klauzula informacyjna usługi społeczne UTW [551.54 KB]

Harmonogram wykładów w I semestrze [123.72 KB]

Wyświetleń: 538

Gmina Prostki

Realizacja: IDcom-jst.pl