Spotkania dotyczące Rządowego Program „Czyste Powietrze”

 (link otworzy duże zdjęcie)

Prostki, 17.10.2018 r. godz. 18.00 Dom Spotkań z Kulturą (dawny GOK) ul.1maja 34.

W ramach rządowego programu Czyste Powietrze został przygotowany program priorytetowy Czyste Powietrze, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków.

Program priorytetowy koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji.

Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego.
ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego
W związku zakończeniem prac, resort środowiska przygotował cykl spotkań mających charakter edukacyjny i informacyjny, składający się z trzech bloków tematycznych. Pierwszy mówi o edukacji ekologicznej, rozwija definicje zanieczyszczeń powietrza, wysokiej i niskiej emisji spalin oraz smogu, mówi o skutkach wpływu zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie. Cześć druga informuje o możliwości uzyskania dofinansowania z programu priorytetowego Czyste Powietrze. W trzeciej dowiemy się jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację domu.

Spotkanie z mieszkańcami Gminy Prostki odbędzie się 17.10.2018 r. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

Informacje o akcji Czyste Powietrze:
https://www.mos.gov.pl/czyste-powietrze/
oraz
https://www.mos.gov.pl/aktualnosci/szczegoly/news/103-mld-zl-na-poprawe-jakosci-powietrza-w-polsce/

Opublikowano: 16 października 2018 07:10

Kategoria: Aktualności

Załączniki:

Ulotka [767.38 KB]

Wyświetleń: 388

Gmina Prostki

Realizacja: IDcom-jst.pl