„Pokochaj Bobry” – nowe miejsce spotkań na terenie gminy Prostki

 (link otworzy duże zdjęcie)

Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, kolejny już raz przyznał „Małe Granty Sołeckie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego”.
Na drugim miejscu, na liście rankingowej II naboru w 2018 r.,  znalazł się wniosek złożony przez gminę Prostki pn.: „Miejsce postojowo – informacyjne dla turystów i miejsce spotkań dla mieszkańców wsi Bobry pod nazwą „Pokochaj Bobry” wyposażone w altanę piknikową oraz tablicę informacyjną, zwierającą wiadomości o historii wsi Bobry oraz informacje o bobrach – największych gryzoniach Europy”.
Dnia 7 września b.r. w Olsztynie została podpisana umowa o dofinansowanie przedsięwzięcia. W ramach otrzymanego wsparcia finansowego w kwocie 8 tyś. zł, na terenie parku w miejscowości Bobry, zostanie wybudowana drewniana altana wyposażona w ławo-stół oraz tablica informacyjna wskazująca m.in. na historię miejscowości. Zgodnie z zobowiązaniami, w budowę altany aktywnie włączą się mieszkańcy wsi. Zaangażowanie społeczności lokalnej w realizację zaplanowanych przedsięwzięć, było jednym z kryteriów branych pod uwagę przy ocenie wniosku o dofinansowanie.

Przypominamy, że przedsięwzięcie inwestycyjne jest realizowane w ramach konkursu „Małe Granty Sołeckie Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego (II nabór) w 2018 r.” Dofinansowane jest ze środków Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego”
Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko – Mazurskiego: https://www.warmia.mazury.pl/obszary-wiejskie/aktualnosci/2995-samorzadowe-wsparcie-na-soleckie-inicjatywy

Opublikowano: 01 października 2018 18:16

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 354

Gmina Prostki

Realizacja: IDcom-jst.pl