Senioralne Dożynki 2018

 (link otworzy duże zdjęcie)

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Prostkach rozpoczął kolejny rok od promocji działań UTW podczas Dożynek Gminno-Parafialnych 2 września 2018 r.

Podczas spotkania organizacyjnego ustaliliśmy plan działania i zakres prac jakie należy wykonać, aby stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem , co ma w przyszłości przełożyć się na liczbę chętnych do zapisów na zajęcia i wykłady.

W sobotnie popołudnie zebraliśmy się co prawda niezbyt liczna grupą, lecz za to bardzo twórczą i pracowitą. W niespełna dwie godziny przygotowane zostało stoisko i wytyczone boisko do gry w boccię. W niedzielę już w liczniejszym składzie dumnie prezentowaliśmy działalność uniwersytetu na wielu płaszczyznach. Począwszy od promocji zajęć jakie oferowane są w ramach wykładów, po zdolności kulinarne w postaci serwowanych potraw, ciast i nalewek. Dowodem na to było zwycięstwo w konkursie kulinarnym na potrawę z ziemniaka, który wygrała nasza słuchaczka Teresa Ponichtera.

Odwiedzający stoisko, mogli podglądać wykonywane przez Panie dekoracje z warzyw. Metod rzeźbienia w warzywach uczyły się podczas zajęć w Klubie Seniora w GOK Prostki. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra w boccię ,w którą można grać w każdym wieku i w różnych warunkach tj. na plaży na trawie lub w pomieszczeniu. Panie Anna Dulka i Aleksandra Kosel spisały się na medal jako instruktorki i sędziowie, tej mało znanej gry.

Z dumą możemy stwierdzić, że stoisko Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Prostkach, było najliczniej odwiedzanym stoiskiem, a gra w boccię zyskała nowych zwolenników.

Opublikowano: 12 września 2018 14:14

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 626

Gmina Prostki

Realizacja: IDcom-jst.pl