„Koncert kameralny na cztery smyczki”

 (link otworzy duże zdjęcie)

„Muzyka ma ogromne zdolności wyrażania piękna każdej kultury….” , o słuszności słów Jana Pawła II mogli przekonać się uczestnicy koncertu kameralnego w Ostrymkole, który odbył się 29.06.2018 r. To podniosłe wydarzenie muzyczne, zorganizowane przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nasze Prostki”, rozpoczęło tegoroczne obchody Dni Prostek.

Goście specjalni tegorocznego koncertu - Kwartet im. Aleksandra Tansmana w składzie: Rafał Dudzik – I skrzypce, Stanisław Gadzina – II skrzypce, Jakub Grabe-Zaremba – altówka, Joanna Dudzik – wiolonczela, zabrali słuchaczy w podróż w czasie. Za sprawą zaprezentowanego repertuaru, można było wsłuchać się w brzmienia epoki klasycyzmu, kiedy to tworzył Wolfgang Amadeusz Mozart, zapoznać się z twórczością Antonina Dvoraka, który był jednym z kluczowych muzyków okresu romantyzmu i zestawić to z XIX - wiecznym brzmieniem muzyki Scotta Joplina.

W ocenie słuchaczy, piątkowy koncert był wyjątkowym przeżyciem artystycznym, co potwierdzają owacje i gratulacje złożone na ręce muzyków. „Miałem wrażenie, że jestem w Wiedeńskiej Operze Narodowej…” tak spuentował koncert Wójt Gminy Prostki Mirosław Orłowski. Zupełnie nieoczekiwanym i zaskakującym elementem koncertu było wkroczenie do kościoła wojsk Pułkownika Wołodyjowskiego i przypomnienie jednej z najbardziej rozpoznawalnych scen z ekranizacji Trylogii H. Sienkiewicza.

Piątkowe wydarzenie zakończyły atrakcje zaproponowane na placu przed zabytkową świątynią. Goście mogli obejrzeć galerię prezentującą wydarzenia organizowane w nowo wyremontowanym „Domu Spotkań z Kulturą” oraz rozsmakować się w słodkich wypiekach mieszkanek miejscowości Ostrykół, Lipińskie Małe i Osiedle Leśne. W tym miejscu serdecznie dziękujęmy Paniom za pomoc w przygotowaniu poczęstunku, który był ucztą dla podniebienia.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy włączyli się w organizację koncertu. Dziękują współorganizatorom – gminie Prostki, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Prostkach, Gminnej Bibliotece Publicznej w Prostkach, Parafii pw. Św. Antoniego w Prostkach za wsparcie organizacyjne. Władzom Powiatu Ełckiego i gminy Prostki, a także sponsorom Mirosławowi Orłowskiemu, Elwirze i Wiesławowi Wojtach, Danucie Osewskiej, Mariuszowi Karwowskiemu, za wsparcie finansowe, którego udzielili Stowarzyszeniu Inicjatyw Społecznych „Nasze Prostki”. Dziękują Katarzynie Kozikowskiej – za pomoc graficzną w wizualizacji wydarzenia, Pani Marii Lutosławskiej za kwiaty, które posłużyły do dekoracji kościoła oraz Paniom Marcie i Annie Kiluk, które przygotowały świątynię do koncertu.

Projekt „Koncert na cztery smyczki” dofinansowano ze środków budżetu gminy Prostki w ramach otwartego konkursu ofert na zadnia własne gminy oraz środków Powiatu Ełckiego w ramach Grantów Powiatu Ełckiego 2018.

Fragment koncertu

Opublikowano: 02 lipca 2018 17:14

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 418

Gmina Prostki

Realizacja: IDcom-jst.pl