Spotkanie informacyjno- szkoleniowe dotyczące udzielania pierwszej pomocy

 (link otworzy duże zdjęcie)

Jak udzielać pierwszej pomocy przed przyjazdem służb ratowniczych? Jak prawidłowo reagować w okolicznościach zagrożenia życia? Odpowiedzi na te i podobne pytania otrzymali 7 marca 2018 roku na środowym spotkaniu Seniorzy z Klubu Seniora.

7 marca  odbyło się spotkanie informacyjno- szkoleniowe dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Taką niezbędną wiedzę teoretyczną i praktyczną dotyczącą resuscytacji krążeniowo - oddechowej przekazali  policjanci z terenu Gminy Prostki oraz Ełku: asp. sztab. Janusz Merski, mł. asp. Arkadiusz Ponisztera,  asp. sztab.  Tomasz Gorzoch, a także Rzeczniczka Prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ełku Pani Agata Kamińska oraz st. sierż. Piotr Olejniczak- Policjant, który jest również wykwalifikowanym ratownikiem medycznym. Na spotkaniu Seniorzy dowiedzieli się jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy oraz jak reagować w przypadku zakrztuszenia się przez niemowlę. Uczestnicy dowiedzieli się także jak udzielać pierwszej pomocy przy omdleniach, utracie przytomności i atakach padaczki.

Każdy z uczestników spotkania miał możliwość praktycznych ćwiczeń z fantomem.  Spotkanie zostało przeprowadzone z dużym zaangażowaniem prowadzących oraz uczestników, w miłej sprzyjającej nauce atmosferze. Ważne jest aby  każdy z nas  posiadał umiejętność udzielania pierwszej pomocy człowiekowi, który znajduje się w sytuacji zagrożenia życia.

Spotkanie było także dobrą okazją, żeby porozmawiać z dzielnicowymi i lepiej ich poznać. Na zakończenie niespodzianką dla wszystkich  były kamizelki odblaskowe, które dzielnicowi pozyskali z Urzędu Gminy Prostki. Dzielnicowi podkreślali, jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze.  

Wszystkim uczestnikom i prowadzącym spotkanie serdecznie dziękujemy!

Opublikowano: 16 marca 2018 12:35

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 397

Gmina Prostki

Realizacja: IDcom-jst.pl