W powiecie ełckim podsumowaliśmy działania w programie Działaj Lokalnie 2017

 (link otworzy duże zdjęcie)

„Działaj Lokalnie” to ogólnopolski program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i sieć Ośrodków Działaj Lokalnie. Jednym z nich jest Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA.

Celem programu „Działaj Lokalnie” jest wspieranie lokalnych społeczności – organizacji pozarządowych lub nieformalnych grup mieszkańców, którzy razem chcą działać na rzecz wspólnego dobra oraz zmieniać na lepsze swoje otoczenie. Cel ten realizujemy poprzez organizowanie konkursów grantowych, w których wspierane są projekty inicjujące współpracę mieszkańców małych miejscowości.

W naszym powiecie program „Działaj Lokalnie” działa prężnie już od 8 lat, ciesząc się dużym zainteresowaniem mieszkańców, i co najważniejsze – przynosząc wspaniałe efekty w postaci ciekawych projektów, realizowanych przez kreatywnych i ambitnych ludzi. W 2017 roku zrealizowano 15 projektów w 6 gminach powiatu ełckiego i gminy Świętajno, suma dotacji wyniosła 57.000 zł.

W 2017 roku program wsparli: Powiat Ełcki, Gmina Prostki, Gmina Kalinowo, Gmina Ełk, Gmina Stare Juchy oraz firma Alu-Mix z Olecka.

Jednym z elementów programu „Działaj Lokalnie” jest konkurs „Opowiedz…”, którego celem jest zachęcenie grantobiorców „Działaj Lokalnie” do poszukiwania atrakcyjnych sposobów opisywania własnych działań i promowania inicjatyw wspieranych w ramach Programu Działaj Lokalnie X za 2017 r. Konkurs służy wyłonieniu, nagrodzeniu i promowaniu najlepszych przykładów twórczego pokazywania projektów.

20 lutego 2018 podsumowaliśmy konkurs Działaj Lokalnie organizowany przez Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA po raz ósmy. W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nasierowskiej w Ełku grono Działających Lokalnie oraz Przyjaciół Działaj Lokalnie, którzy wspierają program od lat, spotkało się, aby podsumować program oraz wręczyć nagrody i wyróżnienia w konkursie „Opowiedz…”.

Film pt. „Brzydkie Kuglątko” przygotowany przez Fundację Human Lex wygrał konkurs „Opowiedz…”! Wyróżnienia otrzymały dwie prace: „Wieś historii i opowieści” Stowarzyszenia Wronki oraz „Wokół Świąt Bożego Narodzenia” Ochotniczej Straży Pożarnej w Kalinowie.

W ciągu 8 lat trwania programu w powiecie ełckim zrealizowano 119 inicjatyw. Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych „STOPA” przekazało w grantach 476.400 zł. W 2018 roku również będzie organizowany konkurs Działaj Lokalnie – wszystkich chętnych do udziału w nim zapraszamy do śledzenia strony www.stopa.org.pl, gdzie będą zamieszczane informacje na temat konkursu.

Opublikowano: 27 lutego 2018 10:23

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 449

Gmina Prostki

Realizacja: IDcom-jst.pl