„Stacja Wąski TOR Zawady” – inwestycja rozpoczęta

 (link otworzy duże zdjęcie)

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego przyznał „Małe Granty Sołeckie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego”. Na drugim miejscu, na liście zwycięzców, znalazł się wniosek „Stacja Wąski TOR Zawady” – budowa miejsca postojowo – informacyjnego, miejsca spotkań mieszkańców we wsi Zawady – Tworki”, złożony przez gminę Prostki.

Jak się okazuje był to jeden z 92 wniosków złożonych w ramach konkursu ogłoszonego przez Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego. Ostatecznie dofinansowaniem objęto jedynie 19 wniosków z terenu całego województwa, w tym zadanie inwestycyjne wskazane przez gminę Prostki.

Dnia 3 listopada b.r. na spotkaniu w Hotelu Warmińskim w Olsztynie, Wójt Gminy Prostki Mirosław Orłowski oraz Sołtys Wsi Zawady-Tworki Feliks Urwan, podpisali umowę o dofinansowanie przedsięwzięcia. W ramach otrzymanego wsparcia finansowego, w kwocie 8 tyś. zł, na placu wiejskim w Zawadach – Tworkach zostanie wybudowana drewniana altana wyposażona w ławostół oraz tablica informacyjna wskazująca na historię miejscowości, związaną z Ełcką Koleją Wąskotorową. Podłogę altany będzie stanowiła wybrukowana powierzchnia, którą zgodnie z zapisami we wniosku, wykonają mieszkańcy wsi. Zaangażowanie społeczności lokalnej w realizację zaplanowanych przedsięwzięć, było jednym z kryteriów branych pod uwagę przy ocenie wniosku
o dofinansowanie. To zobowiązanie praktycznie zostało już zrealizowane. Mieszkańcy Zawad - Tworek wykazali się determinacją i mimo niesprzyjającej aury kończą zaplanowane prace budowlane.

logo_nowe.jpg

Przedsięwzięcie pod nazwą “Stacja Wąski TOR Zawady” – budowa miejsca postojowo – informacyjnego, miejsca spotkań mieszkańców wsi Zawady – Tworki,  jest realizowane przy dofinansowaniu Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego

autor: Monika Niedzielewska

fot. Urzad Marszałkowski Województwa Warmińsko - Mazurskiego

Opublikowano: 08 listopada 2017 14:28

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 738

Gmina Prostki

Realizacja: IDcom-jst.pl