Przebudowa drogi Dąbrowskie-Żelazki

Do urokliwych zakątków naszej gminy od niedawna można dojechać nowymi drogami asfaltowymi.

Jedną z nich jest odcinek łączący miejscowości Dąbrowskie i Żelazki.  Dotychczasowy stan drogi nie sprzyjał kierowcom czy rowerzystom. Teraz droga jest asfaltowa i już zbierane są pierwsze pochwały. Wśród nich opinia ełckich rowerzystów, którzy coraz częściej wybierają się w te strony na wycieczki.

„Zwiększył się nasz komfort jazdy, często jeździliśmy przez te okolice, gdyż bardzo podobają nam się tutejsze krajobrazy. Za każdym razem jednak narzekaliśmy na stan drogi. Teraz wycieczki stały się czystą przyjemnością” – przyznali ełczanie, w rozmowie z sekretarzem Gminy Prostki, Panem Januszem Krause.

Z modernizacji drogi zadowolony jest także sołtys wsi Dąbrowskie, Wacław Zyskowski.

Remont był konieczny - mówi Zyskowski

„Szkoda, że wyremontowano tylko ten odcinek. Chcielibyśmy móc dojeżdżać aż do Ełku nową drogą asfaltową” – dodaje sołtys.

Zadanie wykonane zostało w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 pod nazwą „Przebudowa dróg gminnych na terenie gminy Prostki ”. W ramach modernizacji wykonano roboty pomiarowe i ziemne, wbudowano krawężniki po obu stronach jezdni, zjazdy betonowe, nie zapomniano o odpowiednim odwodnieniu odcinka, zamontowano barierki ochronne, znaki drogowe i lampy oświetleniowe. Wszystkie te zadania były tylko dodatkiem do głównego aspektu remontu, czyli wykonania nawierzchni asfaltowej.

Wszystkie inwestycje wykonywane są z myślą o mieszkańcach gminy Prostki i o ich komforcie i bezpieczeństwie. Mamy nadzieję, że poprzez ten remont przyczyniliśmy się do pojawienia się uśmiechu na Państwa twarzach.

autor: Monika Cieciuch

Opublikowano: 08 listopada 2017 08:54

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 433

Gmina Prostki

Realizacja: IDcom-jst.pl