Wernisaż pn. „Kolej w Krajobrazie Mazur”

 (link otworzy duże zdjęcie)

Nie zabrakło emerytowanych i obecnych pracowników kolei, dyrektorów placówek oświatowych, przedstawicieli władz kolei czy miłośników kolei. Dziś odbył się wernisaż wystawy „Kolej w krajobrazie Mazur”. W Domu Spotkań z Kulturą parę minut po 11.00 „odjechał pociąg do przeszłości”. Zebrani goście przywitani przez Wójta Gminy Prostki Mirosława Orłowskiego, Sekretarza Gminy Prostki Janusza Krause oraz Komisarza wystawy Adama Sawczyńskiego mogli przypomnieć sobie urządzenia i przedmioty, które kiedyś używano na stacjach kolejowych czy w pociągach. Były to m.in. ternion z kartonikowymi biletami, stare lampy i latarki, urządzenia łączności. Eksponaty te zostały udostępnione przez Adama i Mirosława Sawczyńskich z Ełku i mieszkańców gminy Prostki. Wystawa fotograficzna autorstwa Pawła Wagnera wzbudziła wielkie zainteresowanie i podziw zebranych. Jak zaznaczył sam autor : ”Zrobienie jednego zdjęcia wymagało niejednokrotnie kilku a czasem kilkunastu wyjazdów, korzystania z uprzejmości kolejarzy, którzy uprzedzali o miejscu i godzinie przejazdu konkretnych pociągów czy włączali dodatkowe oświetlenie, by zdjęcie wyszło lepiej”. Podczas wernisażu nie zabrakło także wręczenia pamiątek i upominków związanych z wystawą. Dużą atrakcją była także makieta z jeżdżącą kolejką udostępniona przez Pana Waldemara Tabak, modelarza, pasjonata kolejnictwa z Ełku. Ekspozycja, która od wielu lat stała w piwnicy odnalazła swoje miejsce i może cieszyć oczy mieszkańców Prostek i przyjezdnych gości.

Dziękujemy za każdą pomocną dłoń, która przyczyniła się do powstania wystawy w Prostkach m.in. Stowarzyszeniu Historycznemu „Granica”.

Zachęcamy do odwiedzenia Domu Spotkań z Kulturą i zobaczenia ekspozycji od poniedziałku w godzinach od 12.00-15.00, w celu obejrzenia wystawy w innych godzinach prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 87 611 24 20. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszego wydarzenia.

Opublikowano: 27 października 2017 14:47

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 730

Gmina Prostki

Realizacja: IDcom-jst.pl