Asfaltowe nawierzchnie w Dybowie i w Dybówku - koszmar „kocich łbów” już tylko złym wspomnieniem

Liczne wyboje, nierówności i tzw.  „kocie łby” są już dla mieszkańców Dybowa i Dybówka tylko złym wspomnieniem. Do tej pory podróż przez obie wsie była koszmarem, na który uskarżali się prawie wszyscy. Dzięki zaangażowaniu włodarzy gminy, rady sołeckiej oraz wsparciu finansowemu z PROW obie drogi zostały przebudowane i od kilkunastu tygodni użytkownicy cieszyć się nową jezdnią i podróżować bardziej komfortowo.

W ramach zadania zostały wykonane roboty pomiarowe, ziemne, umocnione zostały pobocza, wykonane zjazdy i podjazdy, pod drogą wykonane zostały przepusty ale głównym i najbardziej zauważalnym efektem było wykonanie nawierzchni asfaltowej. Tradycyjnie jak przy każdej inwestycji drogowej zamontowane zostały znaki drogowe i barierki ochronne  a także wymienione lampy oświetleniowe na nowoczesne-energooszczędne.

Od tej pory życie mieszkańców jest o wiele przyjemniejsze i bardziej bezpieczne o czym poświadczyć może wypowiedź sołtysa miejscowości Dybówko, Pani Doroty Andrzejewskiej. Stwierdziła ona która, że ludzie są  bardzo zadowoleni z nowej drogi.

„Poprawił się znacznie nasz komfort jazdy, mamy nowe oświetlenie z czego bardzo się cieszymy, bo długo czekaliśmy na modernizację tej jezdni. Co prawda młodzi teraz trochę szaleją i jeżdżą zbyt szybko ale mamy nadzieję, że to tylko chwilowe”.

Zadanie zostało wykonane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 pod nazwą „Przebudowa dróg gminnych na terenie gminy Prostki”.

Opublikowano: 13 października 2017 14:39

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 444

Gmina Prostki

Realizacja: IDcom-jst.pl