Po raz piąty na Sali konferencyjnej w Urzędzie Gminy w Prostkach zabrzmiała studencka pieśń hymnicza Gaudeamus igitur

 (link otworzy duże zdjęcie)

Dnia 27.09.2017 r., na Sali Konferencyjnej w Urzędzie Gminy w Prostkach, już po raz piąty zabrzmiała studencka pieśń hymnicza Gaudeamus igitur, którą wspólnie wysłuchali Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Prostkach, Dziekan Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy Agnieszka Danielewicz, Wójt Gminy Prostki Mirosław Orłowski oraz zgromadzeni na uroczystości goście.

Wiele ciepłych słów popłynęło, w tym dniu, w kierunku studentów prostkowskiego uniwersytetu. Wójt Gminy Prostki podziękował słuchaczom za chęci i zaangażowanie we własny rozwój osobowy, za pogodę ducha i radość z rzeczy małych i wielkich. W swojej wypowiedzi stwierdził, że Uniwersytet Trzeciego Wieku w Prostkach jest jego największą dumą, a z pokładów pozytywnej energii prostkowskich seniorów, powinni czerpać wszyscy mieszkańcy gminy.

Uroczystość inauguracyjną uświetniła obecność Prezesa Mazurskiego Towarzystwa Naukowego w Ełku Pana Alfons Bowbowika, który na ręce koordynatorki UTW, przekazał piękny upominek w formie publikacji książkowych. W swoim wystąpieniu Pan Bobowik podkreślił rolę seniora w dzisiejszym świecie oraz zaangażowanie z jakim oddają się swoim pasjom. Pogratulował Wójtowi Gminy oraz Dziekan WSG pięknej inicjatywy utworzenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Prostkach.

Miłą niespodziankę przygotowały seniorom uczennice ze Szkoły Podstawowej w Prostkach pod kierunkiem Barbary Merskiej. W repertuarze z lat 60,70 zaprezentowały swoje młode talenty wokalne. Występ młodzieży tak bardzo spodobał się słuchaczom, że po zakończeniu części oficjalnej nucili dawne przeboje z lat swojej młodości.

Zwieńczeniem inauguracji był wykład poprowadzony przez Pana Tomasza Tolsdorf pt. „Czy roboty pozbawią nas pracy”. Wykładowca w bardzo przystępny sposób opowiedział o zastosowaniu robotów w naszym życiu codziennym teraz i w przyszłości.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, za wspólnie spędzone chwile.

Jednocześnie informujemy, że w dalszym ciągu można złożyć deklarację udziału i przystąpić do zacnego grona słuchaczy UTW. Zapisy w Urzędzie Gminy w Prostkach pok. 109 u koordynatorki p. Heleny Penkiewicz.

Autor: Helena Penkiewicz

Opublikowano: 29 września 2017 13:53

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 432

Gmina Prostki

Realizacja: IDcom-jst.pl