Zaproszenie. Wystawa "Prostki - Mazury Piękno i Dziwy Natury"

 (link otworzy duże zdjęcie)

Do 10 września mieszkańcy Prostek i przejezdni goście będą mogli podziwiać w Prostkach dzieła wykonane z korzeni. Mowa o wystawie „ Prostki-Mazury Piękno i dziwy natury” autorstwa Adama i Mirosława Sawczyńskich z Ełku. Panowie zajmują się korzenioplastyką od kilkunastu lat i mają już na swoim koncie osiągnięcia. Wśród nich:
- nagrodę za „Zasługi na rzecz województwa Warmińsko-Mazurskiego”, którą otrzymali w 2007 roku z rąk Marszałka Jacka Protasa;
- wyróżnienie z 2007 roku przyznane przez Polską Organizację Turystyczną za ekologiczną pamiątkę z regionu. Pamiątką tą był „Ekologiczny bocian”;
- w 2005 roku Adam i Mirosław Sawczyńscy zostali odznaczeni Honorową Odznaką Zasłużeni dla Turystyki Warmii i Mazur RP za wieloletnie działania na rzecz turystyki Warmii i Mazur.

Korzenioplastyka prezentowana na wystawie jest pokazaniem naturalnego piękna korzeni drzew. Wydobywane z ziemi korzenie zazwyczaj splątane w bardzo chaotyczny sposób nie oddają naturalnego piękna. Jednak dzięki wyobraźni i drobnej obróbce przemieniają się w zwierzęta, ptaki czy też postacie. Ciekawostką jest też fakt, iż część korzeni została pozyskana z terenu przy rzece Ełk w Prostkach. Korzenie te wykopano podczas prac przy budowie ścieżki wzdłuż rzeki.

Inauguracja wystawy została połączona z uroczystością otwarcia „Miejsca spotkań z kulturą”. Te odbyło się 18 sierpnia 2017 r.

Rękodzieło to znajduje się w Domu Spotkań z Kulturą przy ulicy 1 Maja 34 w Prostkach. Wystawę zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Prostkach .

Można ją oglądać we wtorki i czwartki w godzinach 15.00-18.00, oraz w niedziele 16.00-19.00.Serdecznie zapraszamy!

Opublikowano: 24 sierpnia 2017 10:10

Kategoria: Aktualności

Załączniki:

Plakat [592.97 KB]

Wyświetleń: 407

Gmina Prostki

Realizacja: IDcom-jst.pl