Prostki czekają na „Gwiazdę Północy”

 (link otworzy duże zdjęcie)

Cezary Zamana, zwycięzca Tour de Pologne i kolarski mistrz Polski, kolejny rok z rzędu organizuje etapowy maraton MTB, którego Prostki są już nieodłączną częścią. 13 sierpnia będzie można albo kibicować kolarzom, albo stanąć z nimi w szranki.

Pochodzący z pobliskiego Ełku Cezary Zamana spędził setki godzin na rowerowych treningach w okolicach Prostek. Dlatego tutejsze ścieżki zna jak własną kieszeń. To właśnie czyni Gwiazdę Północy wyjątkowym maratonem. Startujący w nim zawodnicy nie tylko emocjonują się rywalizacją z kolarzami z całego kraju, ale także smakują warmińsko-mazurskich uroków. Pomysłodawca Gwiazdy Północy przykłada bowiem wielką wagę do tego, by opracowana trasa była jak najatrakcyjniejsza: zarówno pod kątem sportowym, jak i widokowym.

W Prostkach odbędzie się drugie starcie w ramach Gwiazdy Północy. Zawodnicy zjadą do Stadionu Leśnego po inauguracji w Ełku. W niedzielę 13 sierpnia czekać będzie na nich trasa w dwóch wariantach, prostszym (Fit o długości 25 km) oraz trudniejszym (Mega o długości 50 km). Oba dystanse będą jednakowo urokliwe i pozwolą mknącemu peletonowi na podziwianie piękna tego zakątka Polski. Nie braknie terenowych przeszkód, niespodziewanych skrętów czy odcinków wymagających dobrej kondycji – czyli tego wszystkiego, co uwielbiają kolarze MTB.

Nudzić nie będą się także młodzi sportowcy. Będą oni mogli zakosztować emocji na dystansie Hobby, liczącym 11 kilometrów.

Wciąż można internetowo zapisywać się na Gwiazdę Północy (www.gwiazda.zamanagroup.pl). Możliwe będzie także osobiste zgłoszenie do startu – w takim wypadku trzeba stawić się w Biurze Zawodów na Placu Sapera w Ełku 11 sierpnia między 16.00 a 18.00 albo w sobotę między 9.00 a 12.00.

Miłą niespodzianką dla mieszkańców Prostek jest informacja, że mogą wystartować w maratonie za darmo, nie ponosząc żadnych opłat startowych. Do aktywnego udziału w zawodach zaprasza Urząd Gminy Prostki, będący współorganizatorem drugiego etapu Gwiazdy Północy. By dodatkowo zainteresować wszystkich zawodami, przygotowano szereg okołorowerowych atrakcji. Przez cały dzień dzieci mogą liczyć na profesjonalną opiekę kreatywnych animatorów. Pociechy wezmą udział w sprawnościowym torze przeszkód na czas, konkursie w przeciąganiu liny oraz meczu piłki nożnej na małe bramki. Nieco starsi oraz już całkiem dorośli mogą bawić się na sprawnościowym torze przeszkód oraz przy przeciąganiu liny.

A na sam koniec pełnego dnia atrakcji odbędzie się mecz piłki nożnej Organizatorzy vs. Zawodnicy. Tych pierwszych do boju poprowadzi kapitan Cezary Zamana. Kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia? Przekonamy się w niedzielne popołudnie.

Program Gwiazdy Północy – II etap
Niedziela 13 sierpnia:
9.00 - 11.30 - zapisy w Biurze Zawodów
10.20 - start dystansu Hobby
11.30 - start dystansów Fit, Mega
15.30 - dekoracja II etapu Gwiazdy Północy
16.00 – zakończenie i mecz piłki nożnej

Opublikowano: 03 sierpnia 2017 13:58

Kategoria: Aktualności

Załączniki:

Plakat Gwiazdy Północy [252.64 KB]

Wyświetleń: 472

Gmina Prostki

Realizacja: IDcom-jst.pl