Kończą się prace związane z przebudową i uruchomieniem fontanny oraz rewitalizacją skweru przy Domu Spotkań z Kulturą w Prostkach

 (link otworzy duże zdjęcie)

 Kończą się prace związane z przebudową i uruchomieniem fontanny oraz rewitalizacją skweru przy Domu Spotkań z Kulturą w Prostkach. W sierpniu b.r. miejsce to zostanie oficjalnie otwarte i oddane do użytku mieszkańcom gminy i turystom.
Po wielu latach „milczenia”, będzie można ponownie usłyszeć szmer wody tryskającej
z fontanny. Sama bryła, tej ogrodowej architektury, zachowała dawny kształt. Elementem zdecydowanie wyróżniającym ją na tle innych tego typu obiektów, jest instalacja zamontowana w niecce fontanny, odnosząca się do dziedzictwa kulturowego gminy Prostki.

Dzięki temu, obiekt małej infrastruktury ogrodowej, zyskał wymiar historyczno – edukacyjny. Popularyzuje i promuje gminę Prostki jako miejsce z bogatą historią, atrakcyjne dla turysty.

Przedsięwzięcie zostało wykonane w ramach projektu „Miejsce spotkań w każdej gminie powiatu ełckiego”, zrealizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nasze Prostki”. Inwestycję sfinansowano ze środków powiatu ełckiego i gminy Prostki.

Całkowita wartość projektu: ok 32 000,00 zł,
dofinansowanie z środków Starostwa Powiatowego 14 883,00 zł,
z budżetu gminy Prostki 11 000,00 zł plus wkład osobowy 3 500,00 zł,
z środków Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Nasze Prostki” wkład własny finansowy i osobowy to ok 1 500,00 zł.

Realizatorzy serdecznie dziękują Staroście Powiatu Ełckiego Panu Markowi Chojnowskiemu, Radzie Powiatu Ełckiego, Wójtowi Gminy Prostki Mirosławowi Orłowskiemu oraz Radzie Gminy Prostki, za okazane zaufanie i udzielone wsparcie finansowe.

Opublikowano: 01 sierpnia 2017 14:49

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 534

Gmina Prostki

Realizacja: IDcom-web.pl