Zakończenia roku szkolnego 2016/2017 w Publicznym Gimnazjum w Prostkach

 (link otworzy duże zdjęcie)

Pan Wójt Mirosław Orłowski, wziął udział w uroczystości zakończenia roku szkolnego 2016/2017 w Publicznym Gimnazjum w Prostkach. Podziękował uczniom za ich trud, wysiłek oraz zaangażowanie w zgłębianiu tajników wiedzy, zdobywaniu nowych umiejętności, poznawaniu i rozwijaniu zdolności oraz talentów. Pogratulował także wyników w nauce, zwycięstw w wielu konkursach, zawodach sportowych, licznych występów wokalnych, sukcesów plastycznych, angażowania się w pracę na rzecz szkoły i innych instytucji. Uroczystość w placówce oświatowej to doskonała okazja do podsumowania, wyróżnienia i nagrodzenia tych wychowanków, którzy byli szczególnie zaangażowani.

Aby uczeń mógł otrzymać stypendium Wójta Gminy Prostki za wysokie wyniki w nauce oraz inne osiągnięcia (dotyczy to uczniów klas V i VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum, dla których organem prowadzącym jest Gmina Prostki) winien spełnić określone w regulaminie kryteria. W przypadku szkoła podstawowej to średnia ocen co najmniej 5,00 oraz wzorowa lub bardzo dobra ocena z zachowania, w gimnazjum średnia ocena co najmniej 4,75 oraz wzorowa lub bardzo dobra ocena z zachowania. Dodatkowe nagradzane osiągniecia to średnia ocen 6,00, laureat lub finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego oraz osiągnięcia sportowe szczebla co najmniej wojewódzkiego.

66 uczniów w placówkach oświatowych Gminy Prostki sprostało temu zadaniu i otrzymało dyplomy oraz nagrody na łączną kwotę 6750zł. Najwyższy wynik wypracowała uczennica kl. I Publicznego Gimnazjum w Prostkach Wiktoria Zyskowska uzyskując średnią 6.00 i oczywiście wzorowe zachowanie.

Wójt Gminy Mirosław Orłowski złożył gratulacje nauczycielom, którzy odkrywali talenty, motywowali do działania oraz zachęcali do wytężonej pracy. Podziękował pracownikom szkoły za pomoc na rzecz edukacji i wychowania, a w sposób szczególny Rodzicom i Opiekunom, bo to Oni każdego dnia stanowili dla uczniów najważniejsze wsparcie na szkolnej drodze do wiedzy.

Pan Wójt życzył, aby wakacje były czasem dobrego odpoczynku, bezpiecznego nabierania siły do dalszej nauki lub pracy.

Kolejny rok szkolny przeszedł do historii.

Opublikowano: 30 czerwca 2017 16:28

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 600

Gmina Prostki

Realizacja: IDcom-jst.pl