„Miłość w rodzinie nigdy nie zginie”

 (link otworzy duże zdjęcie)

„Miłość w rodzinie nigdy nie zginie” – pod tym hasłem odbyły się Gminne Dni Rodziny w ramach XIX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. W słoneczną niedzielę 4 czerwca punktualnie o 12.30 imprezę rozpoczęły Rodzinne Wyścigi Rowerowe. Chętnych nie brakowało. Na starcie pojawili się zarówno najmłodsi jak i Ci dużo starsi rowerzyści, a kibicowały im całe rodziny. Tuż po tej rywalizacji uroczystego otwarcia festynu dokonał Wójt Gminy Prostki Mirosław Orłowski, który życzył wszystkim udanej zabawy w rodzinnym gronie. Nieco później medale za wieloletnią służbę oraz specjalne osiągnięcia otrzymali strażacy z terenu Gminy Prostki.  Głównym mottem Gminnych Dni Rodziny było propagowanie wartości rodzinnych i celebrowanie bycia razem. Stąd też występy : Mazurkowej Rodziny, czyli przedszkolaków z tutejszego przedszkola, ze Szkoły Podstawowej w Rożyńsku Wielkim, z Zespołu Szkół w Wiśniowie Ełckim oraz ze Szkoły Podstawowej w Prostkach.

W trakcie trwania festynu rodzice wraz z dziećmi świetnie bawili się podczas różnych zadań sportowo-rekreacyjnych.

Konkurencje do łatwych nie należały dlatego wykonanie ich wymagało niezwykłego zgrania ale zawodnicy spisali się na medal i tym medalem zostali odznaczeni. Otrzymali także nagrody rzeczowe i dyplomy.

Dodatkowo najmłodsi mogli bezpłatnie korzystać z przygotowanych dla nich atrakcji, czyli : dmuchanych zjeżdżalni, trampoliny, basenu z kulkami czy kul wodnych.

Podczas festynu mieszkańcy Prostek stworzyli wielkoformatowy rysunek rodziny, a także mieli okazję zatańczyć Zumbę i Bachatę pod okiem instruktora.

O oprawę muzyczną festynu zadbały zespoły : Raven i Ferajna.
 
Dziękujemy mieszkańcom za uczestnictwo w tegorocznych Dniach Rodziny i zapraszamy za rok.

Opublikowano: 14 czerwca 2017 07:35

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Załączniki:

Komunikat z wyścigu rowerowego MTB [103.76 KB]

Wyświetleń: 528

Gmina Prostki

Realizacja: IDcom-jst.pl