„Warmińsko-Mazurska Senioriada Ełk 2017”

 (link otworzy duże zdjęcie)

W dniach 1-3 czerwca b.r., w Ełku, odbyła się trzecia już edycja „Warmińsko – Mazurskiej Senioriady”. Do zmagań sportowo – rekreacyjnych, stanęli przedstawiciele 20 uniwersytetów trzeciego wieku z terenu województwa Warmińsko – Mazurskiego, w tym reprezentanci UTW Prostki.

Głównym celem imprezy była popularyzacja aktywnego wypoczynku osób starszych oraz integracja środowiska seniorów, która ma służyć nawiązaniu współpracy. Przez trzy dni zmagań zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: sprint kobiet i mężczyzn na dystansie 60 m, sztafeta na dystansie 2x60 m, zawody pływackie, sztafeta pływacka, zawody kajakowe, ergometry, marsz nordic walking, rajd rowerowy, turniej bowlingowy, turniej zumba gold. Organizatorem  wydarzenia był Ełcki Uniwersytet Trzeciego Wieku pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ełku Tomasza Andrukiewicza.

Bardzo dziękujemy Pani Irenie Warszawskiej, Pani Danucie Osewskiej, Pani Annie Dulka oraz Państwu Aleksandrze i Antoniemu Kosel, za godne reprezentowanie gminy Prostki na zawodach o zasięgu regionalnym. Dziękujemy za otwartość i zaangażowanie w przełamywanie stereotypów oraz kreowanie nowego wizerunku seniora – osoby aktywnej, która poszukuje nowych wyzwań i wnosi swój wkład w budowanie społeczeństwa dla ludzi w każdym wieku.

Opublikowano: 09 czerwca 2017 07:10

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 533

Gmina Prostki

Realizacja: IDcom-jst.pl