Nowa rowerowa trasa Leśnego Szlaku powiatu ełckiego uroczyście otwarta

 (link otworzy duże zdjęcie)

Leśny Szlak to odcinek łączący istniejące już trasy w Ełku i w Prostkach.  W minioną sobotę (13.05) odbył się inauguracyjny przejazd. Nie zabrakło dużych i tych małych miłośników rowerów. Zebranych na starcie przywitali :  Zastępca Wójta Gminy Prostki Pan Janusz Dariusz Krause, Pan Dariusz Gajdziński ,Prezes Uczniowskiego Klubu Kolarskiego w Prostkach oraz Pani Ewa Ratkiewicz, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Prostkach.

Łącznie z Prostek punktualnie o godzinie 11.00 wyjechało ponad 60ciu rowerzystów, natomiast rowerzyści z Ełku na czele z Cezarym Zamaną ruszyli z Góry Tatarskiej o godzinie 12.00. Obie grupy spotkały się na trasie i wróciły na plażę gminną w Prostkach. W wydarzeniu wziął udział prezydent Ełku,Tomasz Andrukiewicz.

Nie zabrakło także ełckich klubów rowerowych :MTB Team Ełk, MTB Ełk Prostki, PT Mazury Ełk. Pomimo ciepłej i słonecznej pogody, która nie ułatwiała rowerzystom zadania, wszyscy wrócili z trasy z uśmiechami na ustach. Szczególne brawa należały się najmłodszym, którzy przejechali cały, niełatwy szlak.

Zostali oni docenieni przez organizatorów i otrzymali pamiątkowe puchary.

Po dekoracji najmłodszych zawodników wręczono także zaległe medale za udział w ubiegłorocznej Gwieździe Północy.

Wszyscy rowerzyści odpoczęli przy dobrej muzyce, ciepłym posiłku i kiełbaskach z ogniska na plaży gminnej w Prostkach.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Opublikowano: 26 maja 2017 16:51

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 696

Gmina Prostki

Realizacja: IDcom-jst.pl