Otwarcie ścieżki edukacyjno – sensorycznej

 (link otworzy duże zdjęcie)

Dnia 27 kwietnia b.r., na terenie kompleksu sportowo - rekreacyjnego w Prostkach, odbyło się uroczyste otwarcie ścieżki edukacyjno – sensorycznej oraz biblioteczki plenerowej – inwestycji, które zostały zaproponowane przez mieszkańców w trakcie „I Prostkowskiej Kawiarenki Obywatelskiej”.


Zorganizowana impreza plenerowa, pozwoliła na zaprezentowanie, zaproszonym gościom oraz mieszkańcom gminy, nowych atrakcji, które poszerzają zakres propozycji spędzania czasu wolnego na terenie gminy oraz przekładają się na nowe możliwości działań dla lokalnych placówek oświatowych. Była również okazją do wręczenia podziękowań dla osób, instytucji i przedsiębiorców, którzy wsparli działania związane z powstaniem nowego miejsca rekreacji. Wójt Gminy Prostki Mirosław Orłowski, w swoim wystąpieniu, podziękował zaproszonym gościom za przybycie i przedstawił najbliższe plany inwestycyjne związane z rozwojem turystyki na terenie gminy.


Wydarzenie miało wydźwięk ekologiczny. Najmłodszym zafundowano wiele atrakcji, z których główną było „ekologiczne koło fortuny” i zabawy zaproponowane przez Panią Różę Cimochowską z Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Przedszkolaki oraz uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych z terenu gminy Prostki, posadzili na terenie kompleksu sadzonki drzew, które przekazało Nadleśnictwo Ełk. Wszystkie atrakcje miały „słodką oprawę”. Dzięki sponsorom i ofiarodawcom, maluchy mogły delektować się słodyczami, zarówno w trakcie trwania imprezy, jak też po jej zakończeniu, ponieważ każdy z oddziałów przedszkolnych oraz każda z klas otrzymała efektowny rożek wypełniony cukierkami i gadżetami podarowanymi przez sponsorów.


W tym miejscu, organizatorzy wydarzenia - Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nasze Prostki” oraz gmina Prostki - serdecznie dziękują wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu uroczystości tj. Nadleśnictwu Ełk, Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, Bankowi Spółdzielczemu w Ełku, Firmie LITXIMP Sp. z o.o., Mazurskiemu Ośrodkowi Szych Bogusze.pl, Gabinetowi Weterynarii Andrzej Wiszowaty oraz Zakładowi Cukierniczemu „EWA”.
 

Opublikowano: 28 kwietnia 2017 14:45

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 999

Gmina Prostki

Realizacja: IDcom-jst.pl