Piłkarze Publicznego Gimnazjum w Prostkach szóstą drużyną w Województwie Warmińsko- Mazurskim rozgrywek LZS w piłkę nożną halową w Lubawie!

 (link otworzy duże zdjęcie)

W dniu 28.03.2017r w Lubawie rozegrano ścisły finał naszego województwa LZS w piłkę nożną halową. Aby dojść do finału trzeba była przebrnąć eliminacje gminne, rejonowe i półfinały wojewódzkie. Spośród ok. 58 drużyn jakie przystąpiły do turnieju, tylko 6 ekip znalazło się w ścisłym finale, który został rozegrany w Lubawie. Jako jedyna szkoła w rozgrywkach nie posiadaliśmy hali sportowej więc sam awans był ogromnym wyczynem młodych piłkarzy z Prostek. Finał rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. Poziom był wysoki i bardzo wyrównany. Prawie we wszystkich meczach decydowała jedna bramka. Turniej potoczył się pechowo dla podopiecznych Jakuba Lasoty. W drugim meczu kontuzji stawu skokowego doznał bramkarz Daniel Cieciuch i w trzech kolejnych meczach musieli bronić zawodnicy z pola: Adam Kotyński oraz Adam Karwowski. Mistrzem została drużyna gimnazjalistów z Lubawy.

Wyniki spotkań:
Ostróda- Prostki 3:2
Lubawa- Prostki 2:1
Prostki- Biskupiec 2:2
Biała Piska- Prostki 1:0
Prostki – Morąg 1:3

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce- Lubawa
II miejsce- Biała Piska
III miejsce- Morąg
IV miejsce- Ostróda
V miejsce – Biskupiec
VI miejsce Prostki


Skład PG Prostki: Adam Kotyński(K), Daniel Cieciuch(BR), Dawid Borczuch, Bartosz Iżbicki, Marcin Kozikowski, Adam Karwowski, Patryk Jabłoński, Mateusz Szerel, Kacper Kudrawiec i Miłosz Zyskowski.

Podziękowania Dyrekcji za pomoc w transporcie i wiarę w drużynę.

Wielkie gratulacje drużynie za wysiłek i zaangażowanie pozostawione na boisku!!

 

Ze sportowym pozdrowieniem
Jakub Lasota

Opublikowano: 03 kwietnia 2017 11:02

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 54

Gmina Prostki

Realizacja: IDcom-web.pl