• Kompleks sportowo-rekreacyjny nad rzeką Ełk w Prostkach

Gmina Prostki stawia przede wszystkim na rozwój. Jedną z ostatnich inwestycji była modernizacja plaży gminnej nad rzeką Ełk. To miejsce stało się atrakcją turystyczną, która cieszy nie tylko dzieci ale też i dorosłych. Mieszkańcy i turyści mogą korzystać z profesjonalnie przygotowanego nabrzeża, boiska do piłki siatkowej, wiat i altanek z ławkami i stolikami. Jest tu także odpowiednio zabezpieczone miejsce na ognisko, siłownia plenerowa, plac zabaw dla dzieci, stumetrowa ścieżka edukacyjno-sensoryczna oraz biblioteczka plenerowa a przy niej żywa altana wierzbowa.

       sciezka_sensoryczna1_customjpg [500x375]

 

  • Klub Sportowy Pojezierze Prostki

Klub został założony w 1948 roku przez młodzież pochodzącą z miejscowości Bogusze oraz młodzież z Grajewa, która przesiedliła się do Prostek po zakończeniu II Wojny Światowej. Pierwsza nazwa klubu to LZS Prostki. Klub na przestrzeni lat kilka razy zmieniał nazwę:

- w latach 1948 –1953  – LZS Prostki 

- w latach 1953 – 1990 – Pomorzan Prostki

- w latach 1990 – 2000 – KS Prostki

- od 2001 roku do chwili obecnej – KS „Pojezierze” Prostki

Obecnie klub zrzesza ok. 60 piłkarzy w trzech kategoriach wiekowych: seniorzy, juniorzy młodsi (roczniki 2002 – 2005) i młodzicy (roczniki  2006 – 2009). Wszystkie drużyny występują w rozgrywkach organizowanych przez Warmińsko – Mazurski Związek Piłki Nożnej i Polski Związek Piłki Nożnej.

Drużyna seniorów występuje w Klasie Okręgowej (6 szczebel rozgrywek w Polsce), do której awansowała ponownie w czerwcu tego roku po rocznej przerwie spowodowanej spadkiem o klasę niżej w 2017 roku. Zajęcia z grupami młodzieżowymi i dziecięcymi są prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów oraz wolontariuszy, którymi są piłkarze drużyny seniorów oraz działacze.

Oficjalne barwy klubu są biało-czerwone.

Prezesem klubu od 2014 roku jest Tomasz Sokół.

      pojezierze_prostki_customjpg [500x333]

  • Fontanna 
Jedną z atrakcji turystycznych Prostek jest odrestaurowana fontanna, która dzięki zamontowanym na niej instalacjom, odnoszącym się do dziedzictwa kulturowego gminy Prostki (miniatury: Słupa granicznego, Kościoła w Ostrymkole i armaty symbolizującej Bitwę pod Prostkami), zyskała nowy historyczno – edukacyjny wymiar. Obiekt w niestandardowy sposób popularyzuje i promuje gminę Prostki jako miejsce z bogatą historią, atrakcyjne dla turysty.
      fontanna1jpg [500x333]

Gmina Prostki

Realizacja: IDcom.pl